Z  ŻYCIA  SZKOŁY  -  ROK SZKOLNY  2019/2020

Międzynarodowy Dzień Kropki w Zerówce
16 września odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na początku naszych twórczych działań rozpoczęliśmy popołudnie od krótkiego filmu na temat "Kropki". Uczniowie mogli zobaczyć, jak jedna niepozorna kropeczka zmieniła świat  Vashti, która dzięki temu malutkiemu elementowi uwierzyła w siebie i swoje możliwości !
I my dzisiaj cały dzień budowaliśmy wiarę we własne siły, a na sam koniec stworzyliśmy swoje kropeczki

Sylwia Chodukiewicz
Sylwia Matanowska

NARODOWE  CZYTANIE  2019

Kiedy skończyły się wakacje i zabrzmiał pierwszy dzwonek, uczniowie naszej szkoły zaczęli odwiedzać bibliotekę szkolną -  odebrali podręczniki, przejrzeli nowości wydawnicze i wypożyczyli już  pierwsze lektury.

Bardzo ważnym wydarzeniem promującym czytelnictwo była akcja – NARODOWE CZYTANIE 2019’- która odbyła się 6 września 2019r. przy udziale dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i uczniów klasy 8a.

Podczas spotkania odczytane zostały fragmenty ośmiu  nowel, których wspólnym mianownikiem jest polskość. Były to następujące utwory: „Dym”, „Dobra pani”, „Katarynka”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, „Orka”, „Rozdzióbią nas kruki, wrony”, „Sachem” i „Sawa”.

Poza tym młodzi czytelnicy i ich opiekunowie dyskutowali na temat - „Piękno, bogactwo i aktualność nowel polskich”, rozwiązywali krzyżówki, quizy  i oglądali wystawę „Nowele polskie – lekturą Narodowego Czytania 2019”.

Natomiast 7 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami czytali fragmenty nowel podczas imprezy miejskiej zorganizowanej przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

MEDALE DILIGENTIAE - ZA PILNOŚĆ
 2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 wręczone zostały medale "Diligentiae - za pilność" dla najlepszych uczniów, jak również nauczycieli - ich opiekunów. Takie odznaczenie otrzymał uczeń naszej szkoły - Michał Burzyński z klasy VIII B  oraz jego nauczycielka – pani Joanna Sawicka.
                                                                                        Serdecznie gratulujemy!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Tegoroczne wakacje dobiegły końca.
Czas wracać do szkoły.

W poniedziałek 2 września
odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
9/2020.

Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny wkroczyli  z energią
i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy
było fascynującą przygodą.  Niech szkoła będzie dla Was rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań,
jak również miejscem  radości i wielu przyjaźni.