ŚWIETLICA   SZKOLNA

Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku  w godz.  7.30 - 16.30

Szkoła  nasza  docenia wychowawczą rolę świetlicy szkolnej . Obecnie świetlica zajmuje jedno duże pomieszczenie  i zaplecze do przechowywania potrzebnych
 do pracy  z uczniami artykułów  i pomocy.
Swoimi działaniami świetlica obejmuje wszystkich uczniów  klas  od  I do III.
W związku z zaistniałą sytuacją świetlica szkolna ma do zaproponowania materiały, z których uczniowie mogą samodzielnie korzystać w domu.

Kochani, z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć, zasłużyliście na wspaniały wypoczynek wakacyjny! Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące - oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie bezpiecznie nowe miejsca. Życzymy Wam wspaniałych, słonecznych i pełnych ciekawych przygód wakacji, spędzonych w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Dbajcie o siebie i wypoczywajcie. Mamy nadzieję, że spotkamy się już po wakacjach we wrześniu w nowym roku szkolnym.
Pozdrawiamy serdecznie!
p. Jola, p. Asia i p. Wiesia
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie świetliczaki, w tym tygodniu obchodzimy dzień mamy i z tej okazji oferujemy Wam wiele ciekawych propozycji na cały tydzień. Zapraszamy i życzymy dobrego tygodnia!
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie świetliczaki, w tym tygodniu zabieramy Was w podróż po Europie. Zapraszamy i życzymy dobrego tygodnia!
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie świetliczaki, wiemy jak bardzo lubicie się bawić. W takim razie, w tym tygodniu zabieramy Was do krainy gier i zabawek.
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie świetliczaki, w tym tygodniu zabieramy Was na wyprawę w kosmos. Jesteście gotowi? Zaczynamy!
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie świetliczaki, zbliżają się święta majowe. W związku z tym mamy dla Was kolejną porcję materiałów na cały tydzień.
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie Świetliczaki! 22 kwietnia będziemy świętować Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji mamy dla Was mnóstwo ciekawych propozycji.
KLIKNIJ TUTAJ

Drogie Świetliczaki, po przerwie świątecznej proponujemy czas wolny spędzić z książką.

Pomoce świetlicowe na nudę. KLIKNIJ TUTAJ

Propozycje świetlicy z okazji wiosny. KLIKNIJ TUTAJ

Wiosenny ogródek. KLIKNIJ TUTAJ

Międzynarodowy Dzień Teatru. KLIKNIJ TUTAJ

Wielkanocne tradycje i obyczaje. KLIKNIJ TUTAJ

Wielkanoc. KLIKNIJ TUTAJ

Świetlica poleca wirtualny spacer po domowym ZOO we Wrocławiu w każdą środę i piątek o godz. 12. Więcej szczegółów na stronie. KLIKNIJ TUTAJ

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z waszej zabawy na adres e-mail: swietlica-szkolnasp37@wp.pl. Z chęcią umieścimy je w naszej świetlicowej zakładce.
UDANEJ ZABAWY!!!

Drogie Świetliczaki!

Wiemy, jak bardzo lubicie oglądać ciekawe bajki i filmy, jednak w obecnej sytuacji kina są niestety zamknięte. W takim razie mamy dla Was prozpozycję, aby urządzić kino w domu. Co Wy na to ? Zapraszamy na „WYCIECZKĘ DO KINA".

Przygotujcie:

nazwę waszego domowego kina,
repertuar – wypiszcie na kartce o dowolnym formacie nazwy waszych ulubionych filmów,
plakat – wybierzcie film, który dziś obejrzycie i zróbcie do niego plakat, aby potem go powiesić przed wejście do waszego kina,
bilety – wykonajcie jakie tylko chcecie i rozdajcie je domownikom,
smakołyki do zjedzenia podczas seansu,
•wybierzcie osobę, która będzie pełniła funkcję kasjera,
•obejrzyjcie razem film jak w prawdziwym kinie.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki
uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych. Spędzanie czasu w świetlicy szkolnej sprzyja powszechnemu rozwojowi uczniów oraz nadrabianiu opóźnień w tym zakresie. Zajęcia świetlicowe wzbogacają wiadomości, rozwijają umiejętności i wychowują. Ważny zatem jest dobór odpowiednich treści zajęć i metod ich prowadzenia. Dotyczą one najbliższego otocznie dzieci – rodziny, szkoły, kolegów, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie, miejscu Polski w Europie i świecie.

W  NASZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ  PROWADZONE SĄ NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA

• rozwijające umiejętności manualne ( zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie,  sklejanie, szycie, origami i inne),

• rozbudzające  zainteresowania  czytelnicze (czytanie prasy, wierszy, własne próby literackie, konkursy, wyjścia do biblioteki, spotkania czytelnicze, inscenizacje, czytanie tekstu dla zaproszonych gości  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”),

• wzbogacające posiadane  wiadomości, zaspakajanie ciekawości świat
    ( czytanie książek, encyklopedii, oglądanie programów i filmów edukacyjnych, rozmowy i pogadanki z uczniami, gry dydaktyczne
    i edukacyjne),

• kształtujące umiejętności : wypowiadania się na zadany i dowolny temat  (rozmowy z uczniami, pogadanki, zabawy typu – „dokończ zdanie”, „nazwa  na daną literę” i inne),

• kształtujące umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne, redagowanie gazetki świetlicowej, odrabianie prac domowych),

• kształtujące ekspresję ruchową (zabawy taneczne, dyskoteki),

• zwiększające sprawność fizyczną ( gry i zabawy zręcznościowe),

• relaksujące ( relaks przy muzyce, zabawy wyciszające, oglądanie filmów, wycieczki),

• wspólne odrabianie lekcji.

Szczególną  uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia
 i współdziałania  w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, regulaminu o wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów  z  kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań  i uczuć   oraz  dostrzegania ich u innych (kształtowanie postawy asertywnej), ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.