OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 37
IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

 

rok szkolny 2008/2009

 

(konkursy na etapie ogólnopolskim, wojewódzkim, miejskim i międzyszkolnym)

 

OSIĄGNIECIE

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

KLASA

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA

KONKURSY HUMANISTYCZNE

Tytuł Finalisty V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawna polszczyzną na co dzień”

Katarzyna Wasiluk

Kl. IV b

Grażyna Pawłowska

Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawna polszczyzną na co dzień”

Magdalena Świsłocka

Kl. IV a

Grażyna Pawłowska

Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawna polszczyzną na co dzień”

Alicja Kuczyńska

I a

Agnieszka Szwed

Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawna polszczyzną na co dzień”

Joanna Korytko

VI a

Anna Dzięgielewska

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem
z klasą”

Aleksandra Kuczyńska

IV a

Grażyna Pawłowska

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Życie i twórczość A.Ch. Andersena”

Zofia Magnuszewska

Paulina Hryszko

Kl. III b

Barbara Zadykowicz

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „Prawda

o Sybirze”

Justyna Małyszko
Konrad Suchwałko

Kl. VI b

Olga Zawadzka

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „Prawda
 o Sybirze”

Aleksandra Kuczyńska

IV a

Grażyna Pawłowska

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji
W. Kazaneckiego

Kamil Putra

Maciej Kasabuła

Kl. VI b

Olga Zawadzka

Wyróżnienie w Konkursie „Życie i twórczość
W. Kazaneckiego”

Agnieszka Sikora
Agnieszka Obuchowska

Kl. VI b

Olga Zawadzka

Nagroda w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z poezja Małgorzaty Szyszko-Kondej”

Kinga Tuszyńska

Kl. II b

Barbara Matczuk

Małgorzata Zubrzycka

Anna Juszczuk

Wyróżnienie w III edycji  konkursu recytatorskiego „Spotkanie z poezja Małgorzaty Szyszko-Kondej”

Karol Ignatowicz

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

Anna Juszczuk

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Jesień w poezji”

Kamil Bugieda

Kl. VI b

Anna Juszczuk

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
 „Jesień w poezji”

Krystian Kondraciuk

Kl. VI b

Olga Zawadzka

I miejsce w Szkolnym Konkursie Literackim „Moje miejsce na ziemi”

Aleksandra Kuczyńska

IV a

Grażyna Pawłowska

I miejsce w Szkolnym Konkursie Krasomówczym ”Wierszy dla mamy”

Julia Poźniak

Kl. II a

Anna Juszczuk

II miejsce w Szkolnym Konkursie Krasomówczym ”Wierszy dla mamy”

Izabela Kopa

Natalia Chomienna

Kl. I c
kl. I b

Anna Juszczuk

III miejsce w Szkolnym Konkursie Krasomówczym ”Wierszy dla mamy”

Daniel Matwiejuk

Kl. I c

Anna Juszczuk

II miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji”

Dominika Szapował

Kl. IV b

Grażyna Pawłowska

I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji”

J. Sołowiej

Kl. II a

Anna Juszczuk

II miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji”

Kinga Tuszyńska

Kl. II b

Anna Juszczuk

III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji”

Kamila Puzanowska

Kl. II a

Anna Juszczuk

Nagroda Publiczności w Szkolnym Konkursie Recytatorskim
 „Wiosna w poezji”

Paulina Grabowska

Kl. II a

Anna Juszczuk

III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiosna w poezji”

Klaudia Aniśko

Kl. VI a

Anna Dzięgielewska

Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim
„Wiosna w poezji”

Gabriel Głażewski

Kl. IV d

Olga Zawadzka

KONKURSY  JĘZYKOWE

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Agnieszka Sikora

Kl. VI b

Maria Orzechowska-Sołowiej

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Urszula Wądołowska

Kl. VI a

Julita Dudaryk

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Klaudia Aniśko

Kl. VI a

Julita Dudaryk

KONKURSY MATEMATYCZNE

Wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur Europejski 2009

Katarzyna Maksymiuk

Kl. III a

Urszula Laskowska

Wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur Europejski 2009

Izabela Nikołajuk

Kl. VI a

Joanna Niewiarowska

Wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur Europejski 2009

Rafał Trypus

V a

Kazimierz Krajewski

XVI miejsce w Konkursie Matematycznym Kangur

Julia Sołowiej

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

I  miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Jakub Burzyński

Kl. III a

Urszula Laskowska

II miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Michał Ciborowski

Kl. II b

Barbara Minta

III miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Katarzyna Krassowska

Kl. III b

Barbara Zadykowicz

IV miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Katarzyna Maksymiuk

Kl. III a

Urszula Laskowska

IV miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Michał Wądołowski

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

V miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Karol Szymczyk

Kl. III a

Urszula Laskowska

VI miejsce w powiecie w Konkursie Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „Kwadratura koła”

Piotr Wyszyński

Kl. II b

Barbara Minta

Wyróżnienie za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku
 w Miejskim Konkursie Supergłowy

Katarzyna Maksymiuk

Kl. III a

Urszula Laskowska

I miejsce w Szkolnym Konkursie „Wyprawa w świat matematyki”

Rafał Trypus

Kl. V a

Kazimierz Krajewski

II miejsce w  Szkolnym Konkursie „Wyprawa w świat matematyki” 

Ewelina Rydzewska

Kl. V a

Kazimierz Krajewski

III miejsce w  Szkolnym Konkursie „Wyprawa w świat matematyki” 

Natalia Wądołowska

Kl. V a

Kazimierz Krajewski

KONKURSY ARTYSTYCZNE 

II miejsce w XVII Miejskim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków

Oliwia Ignatowska

0 a

Walentyna Monachowicz

Nagroda Specjalna
  w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Kinga Papciak

Kl. I b

Danuta Grzędzińska

Wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Alicja Kuczyńska

Kl. I a

Agnieszka Szwed

Wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Mateusz Gil

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Damian Węgierski

Kl. II b

Barbara Minta

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Zofia Magnuszewska

Kl. III b

Barbara Zadykowicz

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Sebastian Matwiejuk

Dominika Frankowska
Edward Urban

Kl. III a

Urszula Laskowska

Wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Natalia Obrycka

Kl. IV b

Julita Dudaryk

Wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem kibicem z klasą”

Aleksandra Sadowska

Kl. V b

Maria Orzechowska – Sołowiej

Wyróżnienie w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

 „Złota Jesień Polska „

Julia Sołowiej

Kl. II a

Elżbieta Radaszkiewicz

I miejsce w III Regionalnym Konkursie „Mistrz Origami”

Dominika Malesza

Kl. II a

Barbara Matczuk

Wyróżnienie w III Regionalnym Konkursie „Mistrz Origami”

Kinga Tuszyńska

Anna Grybowska

Kl. II b

Barbara Matczuk

Laureatka wojewódzkiego Konkursu „Młodego kibica”

Anna Klej

Kl. VI b

Anna Bach

Laureatka wojewódzkiego Konkursu „Młodego kibica”

Agnieszka Obuchowska

Kl. VI b

Anna Bach

I miejsce w III Miejskim Konkursie Piosenki
 „Opowie Ci wiatr”

Kinga Papciak

Kl. I b

Danuta Grzędzińska

I miejsce w III Miejskim Konkursie Piosenki

 „Opowie Ci wiatr”

Kornel Papciak

III c

Alina Chroscińska

III Miejskim Konkursie Piosenki „Opowie Ci wiatr”

Anita Hołubowicz

Kl. I b

Danuta Grzędzińska

III miejsce w Konkursie Plastycznym „Białystok – moje miasto”

Kamila Kawiecha

Kl. I c

Dorota Wądołowska

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Białystok – moje miasto”

Aleksandra Żukowska

Kl. II c

Barbara Minta

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Białystok – moje miasto”

Klaudia Wąsecka
Dominik Czaczkowski

Kl. I c

Dorota Wądołowska

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Białystok – moje miasto”

Eryk Ignatowski

Kl. III b

Elżbieta Radaszkiewicz

Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Białystok – moje miasto”

Kinga Papciak

Kl. I b

Danuta Grzędzińska

I miejsce w Miejskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Szkoła bez przemocy”

Izabela Nikołajuk

Kl. VI a

Anna Juszczuk

II miejsce w Miejskim Konkursie Plastyczno-literackim „Szkoła bez przemocy”

Dorota Poskrobko

Kl. V b

Anna Juszczuk

III miejsce w Miejskim Konkursie Plastyczno-literackim „Szkoła bez przemocy”

Natalia Pieczur

Kl. I a

Anna Juszczuk

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Szkoła bez przemocy”  

Izabela Nikołajuk

Kl. VI a

Anna Bach

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Szkoła bez przemocy”  

Dorota Poskrobko

Kl. V b

Anna Bach

III miejsce w konkursie „Szkoła bez przemocy” organizowany przez Książnicę Podlaską

Natalia Pieczur

I a

Agnieszka Szwed

Nagroda w Konkursie Antyalkoholowym

K. Piećko
K. Halicki

K. Ostrowska

I B

Elżbieta Radaszkiewicz

Nagroda w Konkursie Antyalkoholowym

Wojciech Sadowski

Paulina Grabowska

Julia Sołowiej

II a
II a
II a

Barbara Matczuk

Nagroda w Konkursie Antyalkoholowym

Adam Wnorowski

IV b

Elżbieta Radaszkiewicz

Nagroda w Konkursie Antyalkoholowym

W. Sadowski

II a

Elżbieta Radaszkiewicz

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Klęska – powódź czy  huragan – straż pożarna Ci pomaga”

Magdalena Boguszewska
Beata Boguszewska

I b

 

III c

 

Jolanta Śpiewak

Wyróżnienie w konkursie „Moja ulubiona przytulana”

Dominika Malesza

II a

Jolanta Śpiewak

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Pluszowy miś”

Dominika Malesza

II a

Małgorzata Zubrzycka

I miejsce w konkursie „Czy znasz swój kraj”

K. Ostrowska

Kl. I b

Danuta Grzędzińska

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne”

Klasa II a

 

Małgorzata Zubrzycka

Wyróżnienie w konkursie fotograficzno – filmowym „Białystok w moim obiektywie”

Maciej Kopczewski

Mateusz Gil

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

KONKURSY RELIGIJNE

Wyróżnienie
w Ogólnopolskim Konkursie „Mój szkolny kolega z Afryki”

Damian Węgierski

Kl II b

Jolanta Zaniewska

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Palma Wielkanocna”

Katarzyna Maksymiuk
Rafał Poskropko

Kl. III a

Kl. III b

Ewa Kazberuk

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Palma Wielkanocna”

Bartłomiej Drągowski

Kl. d

Violetta Grabowska

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Nasza nadzieja
w Betlejem”

Kornel Papciak

III c

Alina Chrościńska

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Nasza nadzieja
w Betlejem”

Damian Węgierski

Michał Ciborowski

Kl II b

Jolanta Zaniewska

Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „Mój szkolny kolega z Afryki”

Aleksandra Kuczyńska

Kl. IV a

Alina Chrościńska

III miejsce w Szkolnym Konkursie „Nasza nadzieja

w Betlejem”

Krystian Kondraciuk

Kl. VI b

Alina Chrościńska

Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „Nasza nadzieja

w Betlejem”

Paula Kieda

Kl. IV b

Alina Chrościńska

I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy różaniec”

Marika Nowicka

Kl. I a

Agnieszka Szwed

I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy różaniec”

Kornel Papciak

III c

Alina Chrościńska

I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy różaniec”

Aleksandra Kuczyńska

Kl. IV a

Alina Chrościńska

III miejsce w konkursie „Najpiękniejszy różaniec”

Alicja Kuczyńska

Kl. I a

Agnieszka Szwed

Wyróżnienie w konkursie „Palma wielkanocna „

Julia Sołowiej

Kl. II a

Małgorzata Zubrzycka

Wyróżnienie w konkursie „Palma wielkanocna „

Paula Kieda

Kl. IV b

Alina Chrościńska

Wyróżnienie w konkursie „Palma wielkanocna „

Sebastian Cywoniuk

Kl. V b

Jolanta Zaniewska

I miejsce w Szkolnym Konkursie „Obraz Matki Bożej”

Magdalena Świsłocka

Kl. IV a

Alina Chrościńska

INNE KONKURSY

Laureatka w konkursie „Baterie – zagrożeniem dla środowiska i ludzi” w ramach akcji zbiórki baterii „Działaj czysto”

Martyna Płońska

Kl. V c

Anna Bach

Wyróżnienia w konkursie „Baterie – zagrożeniem dla środowiska i ludzi” w ramach akcji zbiórki baterii „Działaj czysto”

Krystian Janucik
Anna Sokołowska

Karolina Hryszko
Wiktoria Gilewska

Kl. II a
kl. V c
kl. II b
kl. IV a

Anna Bach

I miejsce w szkolnym konkursie „Wzorowe czytelnictwo” rok szkolny 2008/2009

Klasa II b

 

Anna Juszczuk
Wiesława Taftkiewicz

I miejsce w szkolnym konkursie „Wzorowe czytelnictwo” rok szkolny 2008/2009

Klasa VI b

 

Anna Juszczuk
Wiesława Taftkiewicz

I miejsce w Szkolnym Konkursie „Polskie symbole narodowe”

Katarzyna Ostrowska

Kl. I b

Anna Juszczuk

II miejsce w Szkolnym Konkursie „Polskie symbole narodowe

Wojciech Sadowski

Zofia Magnuszewska

Kl. II a

Kl. III a

Anna Juszczuk

III miejsce w Szkolnym Konkursie „Polskie symbole narodowe

Dominika Nurkowska

Kl. III a

Anna Juszczuk

I miejsce w Szkolnym Konkursie „Książka moim przyjacielem – lektury kl. II”

Julia Sołowiej

Kl. II a

Anna Juszczuk

II miejsce w Szkolnym Konkursie „Książka moim przyjacielem – lektury kl. II”

Piotr Wyszyński

Kl. II b

Anna Juszczuk

III miejsce w Szkolnym Konkursie „Książka moim przyjacielem – lektury kl. II”

Paweł Krzysztof Putra

Karolina Hrzsyko

Kl. II b

Kl. II b

Wiesława Taftkiewicz

Małgorzata Zubrzycka

I miejsce w szkolnym konkursie „Warcaby”

Kinga Papciak

Kl.I b

Danuta Grzędzińska

II miejsce w szkolnym konkursie „Warcaby”

Kinga Halecka

Kl.I b

Danuta Grzędzińska

KONKURSY SPORTOWE

III miejsce MINI TOUR DE POLOGNE Szkół Podstawowych  etap
w Białymstoku

Reprezentacja szkoły

Kl. IV, V, VI

Andrzej Popławski

II miejsce w Turnieju piłki nożnej – międzyszkolne rozgrywki

Drużyna klasowa

Kl. III i II

Jolanta Śpiewak

II miejsce w I Międzyszkolnym Międzyświetlicowym Turnieju Piłki Nożnej zorg. Przez Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku

Drużyna klasowa

Kl. II a, II b, I b

Jolanta Śpiewak

Barbara Matczuk