Osiągnięcia Szkoły

od roku szkolnego 1987/88 do roku 2002/2003

 

 

OSIĄGNIĘCIA    PRZEDMIOTOWE

ZYK POLSKI

1987/88 - Konkurs Języka Polskiego, II miejsce - laureatka Ewa  Gołaszewska;      nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1988/89 - Konkurs Języka Polskiego, finalistka Joanna Rydzewska; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1988/90 - Konkurs Języka Polskiego, finalistka Ewa Snitkowska; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1991/92 - Konkurs Języka Polskiego, finalistka Izabela Falkowska; nauczycielka Helena Szyszko, finalista Michał Truszkowski; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1992/93 - Konkurs Języka Polskiego, II miejsce - laureatka Marta  Wawrzeniuk; nauczycielka Teresa Suwaj;

1992/93 - Konkurs Ortograficzny, wyróżnienie: Marlena Malinowska, Anna Krasowska;
 nauczycielki: Grażyna Pawłowska, Helena Szyszko;

1993/94 -Konkurs Języka Polskiego, finaliści: Katarzyna Czurak, Urszula Ditrych, Kajetan Mojsak; nauczycielki: Bogumiła Tomczuk, Maria Oleksicka;

1993/94 - Konkurs recytatorski "Świat, który nie może zaginąć" zorganizowany przez Muzeum Historyczne,  wyróżnienie - Małgorzata Kowalczyk; nauczycielka Helena Szyszko;

1996/97 - Konkurs Języka Polskiego, finalistka Anna Krasowska; nauczycielka Helena Szyszko;

1996/97 - I Konkurs Recytatorski im. Wiesława Kazaneckiego,

III miejsce - Małgorzata Kowalczyk,  wyróżnienie - Joanna Szymańska; nauczycielka Helena Szyszko;

1997/98 - Konkurs Języka Polskiego, II miejsce - laureat Piotr Błażej Mika; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1997/98 - II Konkurs Recytatorski im. Wiesława Kazaneckiego, 

I miejsce - Jolanta Maria Żynel; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

1998/99 - Konkurs Języka Polskiego, finalistki: Katarzyna Biernacka, Marta Czerniawska; nauczycielka Maria Oleksicka;

1999/2000 - Konkurs Języka Polskiego, finalistki: Anna Korolczuk, Małgorzata Tomkiel, Anita Arciszewska; nauczycielki: Olga Zawadzka, Anna Dzięgielewska;

1999/2000 - Konkurs Wiedzy Humanistycznej "Alfa i Omega", laureatka Ewa Biernacka; nauczycielka Maria Oleksicka;

1999/2000 - Konkurs Wiedzy o Języku Polskim "Alfa i Omega", finaliści: Paweł Kosk, Iwona Wróblewska; nauczycielka: Teresa Plichta;

2000/01 - Konkurs poetycki uczniów szkół podstawowych "Białystok - moja mała ojczyzna"  II miejsce - Magdalena Derkowska, III miejsce - Agnieszka Kundziewicz;
nauczycielka Helena Szyszko;

2001/02 - Konkurs Wiedzy Humanistycznej "Alfa i Omega", laureatka - III miejsce - Aneta Czerniawska; nauczyciel 

Grażyna Pawłowska, Olga Zawadzka;

2001/02 - Konkurs zorganizowany przez SP 45 "W gościnie 

u Ani na Zielonym Wzgórzu", I miejsce - drużyna w składzie: Magdalena Borowiecka, Katarzyna Winkiewicz, Aneta Czerniawska, Marta Pietraszewicz;  nauczycielki: Helena Szyszko, Grażyna Pawłowska

2001/02 - Wojewódzki Konkurs Humanistyczny, finalistka Magdalena Hajdowska; nauczycielka Teresa Plichta;

2002/03 Wojewódzki Konkurs Humanistyczny, finalistka Katarzyna Szymczak; nauczycielka Anna Dzięgielewska;

2002/03 - III Białostocki Konkurs Poetycki "Ocalić od zapomnienia", II miejsce w kategorii szkoły podstawowej - 

Aneta Czerniawska; nauczycielka Grażyna Pawłowska;

2002/03 - Konkurs międzyszkolny "Pokażę Wam moje osiedle",

I miejsce - Adrianna Miksztal, Gabriela Szymczuk;   nauczycielka Urszula Laskowska.

JĘZYK NIEMIECKI

1994/95 - Konkurs Języka Niemieckiego, II miejsce - laureat Maciej Korniluk;
 nauczycielki: Elżbieta Zielenkiewicz, Lidia Kalicka;

1995/96 - Konkurs Języka Niemieckiego,  III miejsce - laureat Marek Hałuszczak; nauczycielki: Lidia Kalicka, Wanda Pawłowicz;

1998/99 - Konkurs Języka Niemieckiego, laureatki: Anna Pawdejuk, Katarzyna Hałuszczak;  nauczycielki: Wanda Pawłowicz, Maria Orzechowska;

1999/2000 - Konkurs Języka Niemieckiego, laureatka Anita Arciszewska; nauczycielka: Wanda Pawłowicz.

PRZYRODA Z MATEMATYKĄ

2002/03 - Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, finalistka Aneta Czerniawska;    nauczycielka Krystyna Czarniecka.

 

 

MATEMATYKA

1996/97 - I miejsce  - "Kangur Europejski", Wojciech Szczepaniak; nauczyciel Kazimierz Krajewski;

1996/97 - XI Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych we Wrocławiu, laureat Wojciech Szczepaniak; nauczyciel Kazimierz Krajewski;

1996/97 - Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu,  finalista Wojciech Szczepaniak; nauczyciel Kazimierz Krajewski;;

1997/98 Wojewódzki Konkurs Matematyczny, laureaci: Wojciech Szczepaniak, Karol-Łukasz Płoński;   nauczyciel Kazimierz Krajewski;

1997/98 - Wojewódzki Konkurs Matematyczny, I miejsce - laureatka Joanna Grochowska;
 nauczycielka Joanna Niewiarowska;

1997/98 i 1998/99 - przyznano Wojciechowi Szczepaniakowi  Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla ucznia szczególnie uzdolnionego matematycznie;

1999/2000 - Wojewódzki Konkurs Matematyczny, laureaci: Ewa Płońska, Maciej Chrościński;  nauczycielki: Zofia Tarasik, Eliza Chodorowska;

1999/2000 Wojewódzki Konkurs Matematyczny, finalistki: Ewa Pietraszko, Maria Zembko;  nauczycielka Zofia Tarasik;

Wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami w konkursach matematycznych "Kangur Europejski":

Wojciech Szczepaniak, Ewelina Grybowicz, Marika Miksztal, Paweł Kosk, Krzysztof Grzybek, Łukasz Halicki, Anna Korolczuk,

Maciej Chrościński, Joanna Grochowska, Paweł Nowakowski, Sebastian Sadowski, Robert Grybowicz,

Maria Zembko, Marek Hałuszczak, Maciej Gierasimiuk, Bartosz Dąbrowski, Emilia Bernacka, Maria Kozłowska,

Mateusz Kozłowski, Barbara Łobacz, Urszula Grybowicz, Katarzyna Hałuszczak, Maria Romanowska,

Ida Laskowska, Bartosz Głowacki, Aneta Czerniawska, Piotr Olszewski, Tomasz Jasielczuk.

 

HISTORIA

1992/93 - Konkurs Historyczny, II miejsce - laureat Przemysław Figiel; nauczyciel Stanisław Rojecki.

SZTUKA

2001/02 - Konkurs szopek "Nasza nadzieja w Betlejem"; organizator Stowarzyszenie Rodzin Katolickich   przy Archidiecezji w Białymstoku, wyróżnienie -  Maciej Wydra; nauczycielka Violetta Grabowska;

2002/03 - Konkurs "Strój dla Syriusza"; organizator SP 47 pod patronatem „Kuriera Porannego”,  I miejsce - Marta Pawłowicz; nauczycielka Violetta Grabowska;

2002/03 - Konkurs Plastyczny "Pisanki, kraszanki, wyrywani"; organizator ZSS nr 3 BTO,
 wyróżnienie - Katarzyna Szymczak; nauczycielka Violetta Grabowska.

PLASTYKA

1991 - XVI Ogólnopolska Wystawa Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, wyróżnienie - Marta Soszyńska; nauczycielka Elżbieta Figiel;       

1994 - XVIII Ogólnopolski Konkurs Twóczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość", nagroda - Cezary Kulling; nauczycielka Elżbieta Figiel

1996 - Konkurs "Dywan Twoich Marzeń", nagroda Karolina Kragiel; nauczycielka Elżbieta Figiel;

2003 - Konkurs międzyszkolny "Pokażę Wam moje osiedle", 

II miejsce - Emilia Zimnowodzka, Anna Ciborowska; nauczycielka Elżbieta Krystyna Ignatowicz.

CHEMIA

1993/94 - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, laureatka Emilia Grochowska; nauczycielka Barbara Matczuk;

1994/95 - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, I miejsce - laureatka Justyna Grynasz,  laureaci: Marta  Błaszak, Piotr Szponar; nauczycielka Małgorzata Szczepaniak, Barbara Matczuk;

1994/95 - I Ogólnopolski Konkurs Chemiczny w Warszawie, wyróżnienie - Justyna Grynasz; nauczycielka Małgorzata Szczepaniak             

1995/96 - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, laureatka Magdalena Romanowska; nauczycielka Małgorzata Szczepaniak.

 

OSIĄGNIĘCIA

W DZIAŁALNOŚCI POZALEKCYJNEJ

 

Marsze na Orientację

organizowane przez Regionalny 

oddział PTTK:

10.12.1995 - Supraśl - Marsze na Orientację „IV Powitanie Zimy”: I miejsce -  Dorota Gąsowska i Marta Gryc.

21.04.1996 - Góry Leńce - III Wiosenne Marsze na Orientację o Puchar Prezesa Regionalnego Oddziału  PTTK w Białymstoku:  I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski; I miejsce - Aleksandra Wisieńska i Adam Niczyporuk.

8.12.1996 - Krasny Las - Marsze na Orientację „V Powitanie Zimy”: I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski;

13.04.1997 - Supraśl – Lewitówka - IV Wiosenne Marsze na Orientację o Puchar Prezesa Regionalnego  Oddziału PTTK w Białymstoku: I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski; I miejsce - Adam Niczyporuk i Krzysztof Stankiewicz.

13-14.09.1997 - Doktorce - Marsze na Orientację „I Pożegnanie Lata”: I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

7.12.1997 - Jałówka - Marsze na Orientację „VI Powitanie Zimy”: I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski;  II miejsce - Maciej Chrościński i Karol Frankowski.

26.04.1998 -  Dobrowoda koło Baciut - V Wiosenne Marsze na Orientację: I miejsce -  Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

1998 - Nagroda dla najlepszej drużyny w roku szkolnym 1997/98 - Puchar Prezesa Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku: Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

19-20.09.1998 - Waliły - Marsze na Orientację - „Pożegnanie Lata” z okazji Światowego Dnia Turystyki:
I miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

19-20.09.1998 - Waliły - Nocne Marsze na Orientację „II CieMnO”: II miejsce -  Maciej Biełous i Łukasz Jan Halicki.

6.12.1998 - Supraśl - Marsze na Orientację „VII Powitanie Zimy”: II miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

7.03.1999 -  „W marcu jak w garncu” – IV runda Marszów na Orientację o Puchar Prezesa Regionalnego  Oddziału PTTK w Białymstoku, Supraśl – Pólko:  I miejsce - Maciej Chrościński.

18.04.1999 - Klepacze - VI Wiosenne Marsze na Orientację: 

II miejsce - Maciej Biełous i Łukasz Jan Halicki;  III miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

1999 - Nagroda dla najlepszej drużyny w roku szkolnym 1998/99 - Puchar Prezesa Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku: Konrad Bludnik i Maciej Chrościnski.

18-19.09.1999 -  Rybaki - Marsze na Orientację „III Pożegnanie Lata”: I miejsce  - Konrad Bludnik i Piotr Suproniuk.

7.11.1999 - Supraśl – Krasny Las - III Niepodległościowy Marsz na Orientację:   miejsce - Maciej Chrościński i Karol Frankowski; II miejsce - Konrad Bludnik i Piotr Suproniuk.

5.12.1999 - Katrynka - Marsze na Orientację „VIII Powitanie Zimy”:  I miejsce - Konrad Bludnik i Piotr Suproniuk; 

II miejsce - Maciej Chrościński i Karol Frankowski.

27.02.2000 - Podsupraśl  - Marsze na Orientację „II Zimowe Tropy”: I miejsce - Maciej Chrościński i Karol Frankowski; 

II miejsce - Łukasz Kelus i Wojciech Olszewski.

12.03. 2000 - Królowy Most - Marsze na Orientację „IV Marcowe Idy”: II miejsce - Wojciech Gromyko i Piotr Tomkiel:  III miejsce - Konrad Bludnik i Piotr Suproniuk.

9.04.2000 - Jałówka - VII Wiosenne Marsze na Orientację:

I miejsce - Łukasz Kelus i Wojciech Olszewski.

2000 - Nagroda dla najlepszej drużyny w roku szkolnym 1999/200 - Puchar Prezesa Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku: Konrad Bludnik i Piotr Suproniuk.

23-24.09.2000 - Dzierniakowo - Marsze na Orientację „IV Pożegnanie Lata”: I miejsce - Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

5.11.2000 - Supraśl – Lewitówka - IV Niepodległościowy Marsz na Orientację:  III miejsce - Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

3.12.2000 - Podsupraśl - Marsze na Orientację „IX Powitanie Zimy”:  I miejsce - Magdalena Derkowska i Agnieszka Kundziewicz; II miejsce - Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

25.02.2001 -  Białystok – Krywlany - Marsze na Orientację „III Zimowe Tropy”: I miejsce - Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk;  II miejsce - Agnieszka Kundziewicz.

30.03-01.04.2001 - Czarna Wieś Kościelna - I Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa   Podlaskiego   w Marszach na Orientację:  I miejsce - Magdalena Derkowska i Agnieszka Kundziewicz;  II miejsce - Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

2001 - Nagroda dla najlepszej drużyny w roku szkolnym 2000/01 - Puchar Prezesa Regionalnego  Oddziału PTTK w Białymstoku: Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

30.09.2001 - Pólko - Marsze na Orientację „V Pożegnanie Lata”:  I miejsce - Grzegorz Perestret i Łukasz Paluch.

9.12.2001 - Pietrasze - Marsze na Orientację „X Powitanie Zimy”: IV miejsce  - Jakub Andruk i Grzegorz Perestret.

10.11.2002 - Las Bacieczki - VI Niepodległościowy Marsz na Orientację:  I miejsce - Mateusz Kozłowski i Rafał Snarski;  

III miejsce - Angelika Dąbrowska i Tomasz Pieczarka.  

8.12.2002 - Białystok – Las Wesołowski - Marsze na Orientację „XI Powitanie Zimy”: I miejsce - Mateusz Kozłowski i Rafał Snarski; III miejsce - Angelika Dąbrowska i Tomasz Pieczarka.

6.04.2003 - Podsupraśl - X Wiosenne Marsze na Orientację:  

I miejsce - Angelika Dąbrowska i Tomasz Pieczarka; 

II miejsce - Mateusz Kozłowski i Rafał Snarski.

2003 - Nagroda dla najlepszej drużyny w roku szkolnym 2002/03 - Puchar Prezesa Regionalnego  Oddziału PTTK w Białymstoku:  Mateusz Kozłowski i Rafał Snarski.

5.10.2003 - Pólko - Marsze na Orientację „VII Pożegnanie Lata”: I miejsce - Mateusz Kozłowski i Tomasz Pieczarka.

 

 

 

Ogólnopolskie Marsze na 

orientację:  

11-13.10.1996 - XXXII Ogólnopolski Maraton Marszów na Orientację Kozienice III miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

17-11.1996 - III Ogólnopolskie Mistrzostwa Gdańska w Marszach na Orientację – „Neptun‘96” Gdańsk:  

I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

26-28.09.1997 - XX Drużynowe Mistrzostwa Polski w Turystycznych Marszach na Orientację Gdańsk, I

I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz , Paweł Nowakowski, Maciej Chrościński i Konrad Bludnik.

10-12.10.1997 - XXXIII Ogólnopolski Maraton Marszów na Orientację Pionki ’97: I miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski; III miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

24-26.10.1997 - XX Ogólnopolski Rajd na Orientację –„Podkurek”, Warszawa – Falenica: I miejsce  - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński; II miejsce - Wojciech Bohatyrewicz i Paweł Nowakowski.

25.10.1997 - Bieg na Orientację – „Podsumowanie Sezonu”, Warszawa – Falenica: I miejsce - Paweł Nowakowski; II miejsce - Wojciech Bohatyrewicz.

16-18.10.98 - VII Nocne Mistrzostwa Polski w Marszach na Orientację Kazimierz Dolny: II miejsce - Paweł Nowakowski i Piotr Suproniuk; III miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

13-15.10.1998 - XXI Ogólnopolski Rajd na Orientację –„Podkurek ‘98”, Nieporęt: I miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński.

8-10.10.1999 - XXXV Ogólnopolski Maraton Marszów na Orientację Iłża ’99: I miejsce - Konrad Bludnik i Maciej Chrościński;  III miejsce - Karol Frankowski i Piotr Suproniuk.

18.06.2000 -  Nocne Marsze na Orientację o Puchar dyrektora Hotelu „Kmicic”, Złoty Potok: I miejsce - Łukasz Jan Halicki.

 Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne

opiekun - mgr Piotr Iwaniuk

Ogólnopolskie Młodzieżowe Turnieje Turystyczno - Krajoznawcze:

1994 - finał ogólnopolski w Warszawie (woj. warszawskie), 

X miejsce - skład drużyny: Paweł Janukiewicz, Wojciech Pawłowski i Grzegorz Sulewski.

1996 - finał ogólnopolski w Piotrkowie Trybunalskim (woj. piotrkowskie), II miejsce - skład drużyny: Dorota Gąsowska, Marta Gryc i Paweł Nowakowski.

1997 - finał ogólnopolski w Nowym Sączu (woj. nowosądeckie), II miejsce– skład drużyny: Wojciech Bohatyrewicz, Konrad Bludnik i Paweł Nowakowski.

1998 - finał ogólnopolski w Szczecinie (woj. szczecińskie),  

I miejsce - skład drużyny: Wojciech Bohatyrewicz, Konrad Bludnik i Paweł Nowakowski.

1999 - eliminacje wojewódzkie w Suwałkach, II miejsce - skład drużyny: Konrad Bludnik, Maciej Chrościński i Łukasz Jan Halicki.

2000 - finał ogólnopolski w Złotym Potoku (woj. śląskie),  

I miejsce - skład drużyny: Konrad Bludnik, Maciej Chrościński i Łukasz Jan  Halicki.  

2001 - finał ogólnopolski w Gdańsku (woj. pomorskie),

V miejsce - skład drużyny: Agnieszka Kundziewicz, Łukasz Kozłowski i Łukasz Prokopiuk.

2002 - finał ogólnopolski w Biłgoraju (woj. lubelskie), 

II miejsce - skład drużyny: Magdalena Borowiecka, Katarzyna Winkiewicz    i  Grzegorz Perestret.

2003 - eliminacje wojewódzkie w uwałkach, III miejsce - skład drużyny: Justyna Lelusz, Mateusz Kozłowski i Rafał Snarski.     

Szkolna Kasa Oszczędności

"SKARBEK":

opiekun – mgr Elżbieta Krystyna Ignatowicz

2000/2001 - I miejsce SKO w regionie podlaskim w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO";

2001/2002 - I miejsce SKO w regionie podlaskim w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO"; -  wyróżnienie w eliminacjach krajowych;                

2002/2003 - III miejsce SKO w regionie podlaskim w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO";