Kto czyta, żyje wielokrotnie...  Kto zaś z książkami obcować nie chce,
Na jeden żywot jest skazany. (J. Czechowicz)

.nauczyciele bibliotekarze:

Anna Juszczuk, Adrian Petelski

Nowości wydawnicze biblioteki szkolnej

Centrum Informacji Multimedialnej

Biblioteka szkolna czynna jest
od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 15.00

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !!!

Zbiory biblioteki szkolnej obejmują podstawowe wydawnictwa informacji bezpośredniej:

encyklopedie,
leksykony,

słowniki językowe i rzeczowe,
 atlasy,
 roczniki statystyczne,
teksty źródłowe,
informatory,
poradniki,

przewodniki

wydawnictwa informacji pośredniej:
bibliografie,

poradniki bibliograficzne,

katalogi wydawnicze i księgarskie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się lektury podstawowe
i uzupełniające do języka polskiego.
W przypadku braków środków finansowych uczniowie i nauczyciele korzystają zarówno z podręczników jak i książek pomocniczych do nauczania różnych przedmiotów, literatury popularnonaukowej i naukowej

. Biblioteka posiada liczne zbiory klasyki dziecięco – młodzieżowej, beletrystyki pozalekturowej dla dzieci i młodzieży, wydawnictwa albumowe z dziedziny sztuki, krajoznawstwa, literatury popularnonaukowej, o tematyce regionalnej.
Z myślą o pedagogach  i rodzicach biblioteka gromadzi wydawnictwa z zakresu pedagogiki, psychologii, dydaktyk szczegółowych, socjologii wychowania, stanowiące pomoc w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Księgozbiór biblioteki wzbogacają literatura i czasopisma fachowe potrzebne w pracy bibliotekarza.